Jak zacząć angażować się w gimnastykę

Gimnastyka wymaga siły, elastyczności i świadomości ciała. Jest to kompleksowy sport, najlepiej uczy się go pod okiem wyszkolonego profesjonalisty w odpowiednio wyposażonym obiekcie. Jeśli dopiero zaczynasz gimnastykę i chcesz poznać podstawy tego sportu, odszukaj klasę dla początkujących lub odwiedź lokalną siłownię w godzinach otwartych, aby skonsultować się z trenerem. Oglądanie filmów instruktażowych w domu może być pouczającym i praktycznym sposobem uzupełnienia treningu, ale nie da ci bezpośredniej informacji zwrotnej od trenera podczas próby nowych umiejętności.

Przygotowanie siebie i swojego środowiska

Dla początkujących gimnastyków bezpieczeństwo jest podstawową sprawą. Konieczne jest noszenie odzieży treningowej, która nie ogranicza w żaden sposób twojego ruchu. Jeśli nie posiadasz tryksu gimnastycznego, spodenki gimnastyczne i dopasowana koszulka są odpowiednimi substytutami. Niebezpieczna biżuteria, np. Obręcz, kolczyki, bransoletki i naszyjniki stanowią zagrożenie bezpieczeństwa, a guma do żucia lub jedzenie podczas treningu są również tematem tabu. Bezpieczna przestrzeń do ćwiczeń w domu jest wolna od mebli i niebezpiecznych przedmiotów, a dobrej jakości mata gimnastyczna zapewnia stabilność i zmniejsza ryzyko obrażeń.

Siła budowania

Trening siłowy jest ważnym elementem gimnastyki, zdaniem trenera gimnastyki Rogera Harrella, więc ćwiczenia, które budują siłę, powinny być widoczne w treningu w domu. Pompy, podciągnięcia, deski, wypukłości, V-upy i podbicia mogą zwiększyć masę mięśni ramion, pleców, brzucha i nóg. Ponieważ takie ćwiczenia nie wymagają niczego poza własną masą ciała, są na ogół odpowiednie dla początkujących i mogą być wykonywane w domu. Trening twojej siły wymaga czasu. Musisz być cierpliwy w przeciwieństwie do kasyn online, gdzie zajmuje bardzo mało czasu, aby uzyskać darmowy bonus w kasynie.

Zwiększenie elastyczności

Twoje ćwiczenia gimnastyczne powinny obejmować ćwiczenia, które promują elastyczność całego ciała. Trening elastyczności może poprawić ogólną wydajność sportową i zmniejszyć prawdopodobieństwo obrażeń związanych z gimnastyką, zgodnie ze stroną internetową Mayo Clinic. Rozciąganie na szyję, ramiona i plecy poprawi jakość i zwiększy bezpieczeństwo pleców i kręgosłupa, a rozciąganie mięśni nóg pomoże rozwinąć skierowane do przodu i boczne podziały. Poświęcenie czasu na rozciągnięcie nadgarstków, kostek i stóp zwiększa zakres ruchów stawów, co przyczynia się do estetyki i pomaga zapobiegać obciążeniom stawów.

Ćwiczenie umiejętności

Podstawowe umiejętności gimnastyczne obejmują rolki do przodu i do tyłu, koła typu cartwheels, back-bands i handstands. Kiedy odwiedzasz lokalny ośrodek gimnastyki i wykonujesz te umiejętności, trener może wyrazić opinię, aby potwierdzić, że twoje ustawienie i technika są zdrowe. Kiedy ćwiczysz w domu, przywołanie opinii trenera i praca z doświadczonym i kompetentnym obserwatorem pomoże ci poprawić twoje umiejętności i uniknąć obrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *